V minulih dneh so v okviru pobude EU V MOJI ŠOLI, v sodelovanju s Pomurskim muzejem, potekale dejavnosti, v katere so bili vključeni učenci 6. razreda. Učenci so se na prvi delavnici, ki je potekala na šoli, srečali z muzejsko kustosinjo Matejo Huber, ki je učencem predstavila namen in vsebino srečanj. Drugo srečanje je potekalo v Pomurskem muzeju, učna ura ter delavnica na temo Gradovi v Prekmurju.

Na grajskem dvorišču so se učenci preizkusili tudi v hoji s hoduljami. Zadnje srečanje, pripovedovalsko delavnico, je vodila pisateljica Norma Bale in je potekalo na šoli. Učenci so prejeli fotografije iz prvih dveh srečanj in z njihovo pomočjo ustvarili zgodbico o sodelovanju v pobudi EU v moji šoli v knjigi. Delavnico je posnela TV As, ki bo pripravila reportažo o izvajanju pobude EU v moji šoli, prav tako pa so učenci dali izjave tudi za Radio Murski val. Krajši prispevek o zadnji delavnici na OŠ Kuzma, ki je bil na Murskem valu objavljen v torek, 28. 3. 2023, ob 17.00, je dostopen na spletni strani www.murskival.si.

Petra Turza Dajč